Aplikace, která zrychlila expedici objednávek a usnadňuje ZOOTu zaškolení nových skladníků

Na e-shopu vyberete a objednáte, v kamenném obchodě vyzkoušíte a zaplatíte, nebo zboží putuje zpátky do skladu. ZOOT patří k nejvýraznějším značkám české ecommerce scény. Vyvinuli jsme aplikaci, díky níž míří objednávky rychleji k zákazníkům, a ovládá se tak snadno, že nováček ve skladu do 10 minut pracuje na 100 %.

Pickovací aplikace, která nešla zlepšit

Stejně jako všichni e-shopeři nebo velkoobchody, řešil ZOOT efektivitu svého skladu. Cesta zboží z kamionu, do správného regálu a poté na prodejnu byla zdlouhavá a doprovázela ji zbytečně vysoká hromádka papírů a chyb. „Skladníci sice používali jednoduchou aplikaci na přípravu objednávek, ale řešení už ZOOTu nestačilo,“ vzpomíná Pavel Tupec, CEO Hyverru.

„Když to zjednoduším, potřebovali nástroj, se kterým i úplný nováček ve skladu najde jakékoliv zboží hned napoprvé. A bude to integrované se skladovým systémem na míru. Stávající dodavatel to nebyl schopný zajistit,“ popisuje hlavní důvod, proč se ZOOT začal rozhlížet po novém partnerovi. 

Ke spolupráci jsme se dostali přes doporučení od našeho partnera Mibcon, specialisty na implementaci SAPu.

Kdo je to ZOOT

Český obchod s oblečením, obuví, kosmetikou a vybavením interiérů. Firma má centrální sklad v Říčanech u Prahy, odkud posílá objednávky z e-shopu do vlastních nebo partnerských prodejen. Skupina, do které patří ZOOT, působí i na Slovensku, v Itálii, Chorvatsku a dalších evropských zemích. Přes tzv. marketplace mohou na ZOOTu prodávat i jiní obchodníci.

Důležitý insight: s aplikací se musí rychle naučit posily pro Black Friday nebo Vánoce 

V ZOOTu jsme strávili dva dny, abychom dokonale pochopili potřeby firmy. „Klíčové je být přímo v terénu s budoucími uživateli aplikace, abychom navrhli řešení, které se jim bude dobře používat,“ vysvětluje Pavel Tupec. Při schůzce s managementem jsme zjistili, že ZOOT se ve skladu potýká s fluktuací zaměstnanců. „Navíc na Black Friday, Vánoce a v sezóně výprodejů najímá firma posily, které potřebuje rychle zaškolit,“ doplňuje.

Sestavili jsme zadání, ve kterém jsme zdůraznili, že:

  • aplikace musí být uživatelsky přívětivá (UX friendly),

  • integrovaná se stávajícím skladovým systémem napsaným na míru v PHP,

  • zároveň připravená pro budoucí propojení s novým skladovým systémem (K2),

  • a po jejím nasazení vyvineme i doplňkovou aplikaci pro Windows, která usnadní štítkování kompletních objednávek a jejich předání dopravcům.

Definovali jsme důležité milníky projektu a pustili se do analytické části – jejím výstupem byly tzv. wireframy. „Celou aplikaci jsme ve spolupráci s Mibconem rozkreslili, abychom klientovi v detailu ukázali, jak bude aplikace vypadat. Wireframy nám pomohli zpřesnit zadání ještě před napsáním prvního řádku kódu,“ popisuje Pavel Tupec.

300 hodin práce, díky kterým funguje sklad ZOOTu lépe

Nativní aplikaci jsme postavili v Javě, pro Android a běží na terminálech Zebra TC70 s integrovanou čtečkou čárových kódů pro rychlé a přesné snímání. Po otestování a nasazení aplikace do provozu jsme vyvinuli i druhou aplikaci k tisku štítků pro externí dopravce.

„Když dnes do skladu přijde nová objednávka, skladník jen chodí mezi uličkami, pípá na kódy a přidává položky do krabice. Pak ji položí na inteligentně řízený dopravník, který ji posune k dalšímu skladníkovi. Ten buď přidá další položku, nebo vytiskne na počítači štítky a předá ji na expedici. Protože se objednávky kompletují z několika set tisíc položek, šetří ZOOT hodiny času na každé směně. A ovládání je tak intuitivní, že stačí krátké zaškolení, aby zaměstnanci mohli pracovat na 100 %,“ uzavírá Pavel Tupec.

Aplikaci denně využívá na 150 skladníků a návrh i vývoj trvaly přibližně 300 hodin. Vše je navíc připravené na doplnění o manažerský modul, který ZOOTu umožní detailní přehled o dění ve skladu. Máme uzavřenou SLA smlouvu a v zimě 2022 jsme ekosystém aplikací doplnili o nový hardware – čtečky Datalogic.

Co na spolupráci říká klient?

„Spolupráce se společností Hyverr byla vždy perfektní. Je to partner, na kterého se můžete spolehnout – pomůže vám vymyslet řešení a dotáhne do konce v domluveném termínu. Řešení je robustní, takže stabilní i v největším peaku. Aplikace s grafickým uživatelským rozhraním nám zrychlila zaškolení nováčků a usnadňuje každodenní kompletaci oblečení ve skladu. Řešení i nadále rozvíjíme, je ale tak dobře navržené, že nemusíte dělat razantní zásahy z hlediska kompatibility.“

  • Petr Bína, IT & Technology Manager

Nativní aplikaci do skladu vytvoříme i pro vás

Své zkušenosti z projektu pro ZOOT rádi využijeme i ve vašem skladu. Zmapujeme procesy a poté navrhneme aplikaci, která zapadne mezi vaše stávající programy (na řízení skladu nebo celé firmy). Zaměstnanci v terénu budou aplikaci rádi používat a vy díky ní zefektivníte chod skladu.

Začněte nezávaznou konzultací. Během 30 minut probereme vaše plány a navrhneme řešení.

Ozvěte se Petru Pavlišovi na petr.pavlis@hyverr.com nebo na +420 776 629 083.

Přečtěte si o dalších projektech

Plánujete projekt, při kterém vám pomůže mobilní aplikace?

Nezávaznou konzultací vám nastíníme možnosti a ušetříme spoustu času.

Petr Pavliš
Business Development Manager
+420 776 629 083
petr.pavlis@hyverr.com

Beru na vědomí Zásady o zpracování osobních údajů umístěné na webových stránkách společnosti, které obsahují bližší informace o zpracování osobních údajů. Správcem budou zpracovány pouze ty osobní údaje, které ve zprávě poskytnete, a to pro účely komunikace v souvislosti s předmětem Vaší zprávy a vyřízení Vaší zprávy, přičemž právním důvodem takového zpracování je oprávněný zájem na zodpovězení zprávy a její vyřízení.

Hyverr s.r.o.
Velkopřevorské náměstí 488/5
110 00, Praha 1
Česko
IČ: 03196241

Zásady zpracování osobních údajů

ISO 27001

Compliance