Funkční prototyp, díky kterému fintech Cleo ověřil nápad na stínování brokerů

Pro obchodování na burze potřebuje člověk spoustu detailních informací i nadhled. Nebo aplikaci, která vás napojí na odborníka. Chvíli přes ní sledujete jeho nákupy a prodeje, a když vás broker přesvědčí o svém dobrém úsudku, začnete investovat podle něj. Pro český fintech Cleo.finance jsme vyvinuli funkční prototyp a pak mu aplikaci předali k in-house vývoji.

Z koníčku vzešel nápad na vlastní byznys

Na začátku byli kamarádi ze školy, kteří ve volném času obchodovali s komoditami na burze. Dařilo se jim a napadlo je, že by mohli obchodování zpřístupnit i dalším lidem – a vydělávat na tom. „Založili firmu a přišli za námi s promyšleným konceptem aplikace napojené na burzu, přes kterou mohou uživatelé sledovat aktivitu jiných traderů,“ popisuje Pavel Tupec, CEO Hyverru.

„Když budu chtít jako uživatel Clea investovat třeba do zlata, najdu si tradera, který se tím zabývá, a prostuduju, kdy a za kolik nakupuje nebo jak se mu obchody daří. Pak můžu s pomocí aplikace kopírovat jeho investice – trader nakoupí 300 uncí zlata a já třeba 10 nebo 1000,“ vysvětluje s tím, že tradeři i Cleo získají drobný poplatek za provedenou transakci.

Ačkoliv měli zakladatelé background v IT, chyběly jim volné kapacity k naprogramování aplikace. Proto hledali technologického partnera, který pro ně vytvoří funkční prototyp. A když se nápad ukáže jako životaschopný, stáhnou si vývoj aplikace k sobě, tzv. in-house.

Aplikace propojená s burzou, webové rozhraní pro uživatele

V analytické části projektu jsme detailně popsali požadavky na architekturu, fungování a podobu aplikace. Ze zadání mimo jiné vyplynul důraz:

  • na rychlost a spolehlivost systému (aby se nákupy běžných uživatelů odehrály za stejných podmínek jako investice stínovaného tradera),

  • rozdělení aplikace na serverovou část propojenou na burzu a webovou část, přes kterou půjde spravovat tradery (např. třídit tradery podle úspěšnosti, nastavovat limity pro začínající obchodníky),

  • vytvoření funkcionality pro vyplácení odměny na základě dokončených transakcí.

Aplikaci jsme se rozhodli postavit na Microsoft Azure a využili jsme i cloudovou službu pro zasílání zpráv Enterprise Service Bus.

Funkční prototyp aplikace vytvoříme i pro vás

Aplikaci jsme vyvinuli, otestovali a nasadili. Software úspěšně přebíral data od stovek traderů z celého světa. Zakladatelé Cleo.finance se tedy rozhodli rozšířit in-house vývojářský tým, který si další rozvoj aplikaci vzal pod svá křídla. V poslední době fintech startup intenzivně pracuje na transformaci původního řešení v platformu pro automatický trading na burze.

Své zkušenosti z vývoje proof-of-concept rádi uplatníme i ve vašem projektu. Ozvěte se a nezávazně probereme váš záměr.

Napište Petru Pavlišovi na petr.pavlis@hyverr.com nebo mu zavolejte na +420 776 629 083.

Přečtěte si o dalších projektech

Plánujete projekt, při kterém vám pomůže mobilní aplikace?

Nezávaznou konzultací vám nastíníme možnosti a ušetříme spoustu času.

Petr Pavliš
Business Development Manager
+420 776 629 083
petr.pavlis@hyverr.com

Beru na vědomí Zásady o zpracování osobních údajů umístěné na webových stránkách společnosti, které obsahují bližší informace o zpracování osobních údajů. Správcem budou zpracovány pouze ty osobní údaje, které ve zprávě poskytnete, a to pro účely komunikace v souvislosti s předmětem Vaší zprávy a vyřízení Vaší zprávy, přičemž právním důvodem takového zpracování je oprávněný zájem na zodpovězení zprávy a její vyřízení.

Hyverr s.r.o.
Velkopřevorské náměstí 488/5
110 00, Praha 1
Česko
IČ: 03196241

Zásady zpracování osobních údajů

ISO 27001

Compliance